N&D: prémiové krmivo pro psy a kočky

N&D. Natural & Delicious. Tedy v souladu s přírodou a chuťově delikátní.

Za touto značkou superprémiových krmiv je italská společnost Farmina Pet Foods, kterou založil roku 1956 veterinář Dr. Francesco Russo a následně ji od něj v roce 1999 převzal jeho syn Dr. Angelo Russo, který pokračoval ve výrobě kvalitních granulí pro psy a kočky z kvalitních a čerstvých surovin.  Italové jsou pověstní  vytříbeným vkusem, láskou ke kvalitním surovinám, k dobrému jídlu, k rodině - a také ke zvířatům. Proto nás nemůže překvapit, že si rádi dají záležet na tom, co jejich domácí mazlíčci jedí. Krmivo N&D je založeno na propracovaném systému výživy pro psy a kočky – přirozené masožravce. Řada krmiv N&D Grain Free – tedy bez obilovin – je superprémiové krmivo vyvinuté tak, aby přirozeně vyhovovalo metabolismu a chuťovým preferencím psů a koček. Je chuťově atraktivní a přitom pomáhá prevenci proti obezitě a diabetu.

Receptury pro krmivo N&D se snaží co nejvíce napodobit přírodní a přirozenou stravu psů a koček. Vždyť ostatně ostré a špičaté zuby psů a koček se vyvinuly právě kvůli trhání masa a čelistní kloub jim umožňuje široké otevření tlamy za účelem požívání velkých kusů masa.

Naproti tomu často používané obiloviny nejsou do krmiva pro psy a kočky vhodné. Psi i kočky mají potíže s trávením obilovin, tedy komplexních uhlohydrátů, protože jejich organismus nemá specifické enzymy nutné pro jejich trávení.

 

Jak superprémiové krmivo N&D dodržuje 6 klíčových zásad pro zdravou výživu masožravých zvířat?

 

Obsah masa

Kvalitní maso, bohatý zdroj bílkovin a proteinů, je hlavní surovina superprémiových granulí N&D. Receptury N&D využívají kuřecí maso, jehněčí maso, maso z divokých prasat a ryby.

Použité maso pochází z volně se pasoucích nebo polodivokých stád. Kuřata jsou odchovaná v italských oblastech Aia a Amadori. Používané kančí maso pochází z polodivokých stád divočáků z Umbrie a Toskánska, jehněčí maso zase z farem na Sicílii. Používané maso je bez obsahu hormonů, antibiotik a bez umělých konzervačních látek.

Kvalitní ryby jsou loveny v mořích severní Evropy a poskytují důležitý zdroj esenciálních mastných kyselin Omega-3, DHA a EPA. Používané ryby obsahují nízké množství chloridu a jsou nesmírně bohaté na bílkoviny a potřebné aminokyseliny.

Pro dosažení maximální kvality granulí N&D se maso pro výrobu poráží až těsně před jeho zpracováním. Díky tomu je dosaženo vynikající výsledné kvality a je zaručena čerstvost a chutnost krmiva.

Další živočišnou složkou bývají vejce, důležitý zdroj živočišných bílkovin. N&D používá čerstvá vejce, nemražená a bez konzervantů.

 

Lehce stravitelné živočišné tuky

Tuky hrají v přirozené potravě psů a koček důležitou roli. Krmivo Natural & Delicious obsahuje lehce stravitelné živočišné tuky - tedy nikoliv tuky rostlinné. Živočišné tuky jsou na rozdíl od rostlinných snadno stravitelné a metabolismus masožravých psů a koček je dokáže lehce rozložit a vstřebat. Použitý rybí olej a kuřecí tuk tak zaručují dobrou chuť krmiva a jsou zdrojem esenciální Omega-3 mastné kyseliny, EPA a DHA.

 

Přirozený zdroj vitamínů a minerálů

Krmiva N&D Grain Free obsahují vyvážený poměr vitamínů a minerálů z kvalitních přírodních zdrojů - ovoce a zeleniny:

 • jablka a granátová jablka - zdroj vlákniny podporující trávení; díky rostlinným živinám a přírodním antioxidantům chrání organismus proti volným radikálům
 • pomeranče a hroznové víno - bohatý zdroj vitamínu C a minerálních solí, které podporují činnost ledvin a mají tak pročišťující účinek
 • černý rybíz a borůvky - přírodními vitamíny a antioxidanty, které zpomalují stárnutí a pomáhají v boji proti srdečním chorobám
 • brambory
 • červená řepa - zdroj vitamínů B a C, podporuje činnost střev
 • špenát - železo a další minerály, které čistí organismus a působí proti chudokrevnosti
 • hrášek - vitamín B1 a Thiamin
 • mrkev - vitamínem A a antioxidanty

 

Přírodní doplňky stravy

Krmivo N&D je doplněno o léčivé rostliny, které mají specifické vlastnosti pro cílový efekt. Rostliny obsažené v granulích Natural & Delicious vyhledávají volně žijící zvířata instinktivně – mají totiž pozitivní vliv na jejich zdraví a zlepšují duševní i tělesnou pohodu. Krmivo a granule N&D jsou tak obohacené o vojtěšku, psylium, rozmarýn, kurkumu, aloe vera a zelený čaj. To vše posiluje orgány a tkáně a podporuje vylučování škodlivých toxinů. Přitom se jedná o zcela přírodní látky.

 

Nízký obsah sacharidů

Přirozená potrava koček a psů obsahuje velice málo sacharidů. Metabolismus psů a koček je totiž vyvinutý tak, aby využíval energii z bílkovin a živočišných tuků. Není tedy zdravé dodávat energii nevhodnou formou příjmu kalorií ze sacharidů s malou nutriční hodnotou a s vysokým rizikem vzniku chorob souvisejících s nadváhou.

Krmiva N&D naštěstí sacharidy neobsahují – s výjimkou velmi malého množství stopových derivátů pocházejících z ovoce a zeleniny.

 

Krmivo bez obilovin

Řada krmiv a granulí N&D je tzv. grain free – to znamená bez obilovin.

Krmiva obsahující obiloviny s vysokým obsahem sacharidů a lehce stravitelného škrobu totiž způsobují vysoký obsah cukru v krvi a s tím související nebezpečí vzniku nemocí jako obezita a diabetes.

 

Krmivo N&D: Závěr

Krmivo a granule N&D právem patří mezi tzv. superprémiová krmiva pro psy a kočky:

 • složení vychází z přirozené stravy - psi a kočeky jsou masožravci
 • vysoký obsah kvalitního masa z kontrolovaných zdrojů
 • vitamíny a minerály jsou přírodního původu
 • krmivo je bez obilovin, které jsou nepřirozené
 • vysoká úroveň kvality surovin a výrobní proces

 

Podívejte se na nabídku kvalitních krmiv N&D Grain Free pro psy a N&D Grain Free pro kočky.

 

Odběr novinek