11e364e02ef1d474fc76d46166d136c7.svg  EU store           info@alpeti.cz   +420 724 108 182   86819f43cc55c247ee1f9bd675bd77b5.svg  WhatsApp           Sledujte nás    2481f5793d25e69da239dad19c2b9077.svg  8255e2c532ffbd49bd20026d2562cd90.svg

5 sportů, které můžete provozovat s vaším psem

Říkáte si, že byste měli více sportovat, ale že se vám nedostává času? Pokud máte pejska a chodíte s ním pravidelně ven, alespoň tento základní pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu vašemu zdraví prospívá. Věděli jste ale, že existuje několik sportů, které můžete provozovat společně s vaším psem? Čas vyhrazený na venčení tak může efektivně využít pro zajímavé aktivity jak pro vás, tak i pro vašeho miláčka.

1. Běh

Běh je přirozená aktivita pro lidi i pro psy. Běhat můžete celoročně a prakticky kdekoliv. Ze začátku buďte ale opatrní a tréninkové dávky zvyšujte s ohledem na výkonnost vlastní, ale také vašeho pejska. Nezapomínejte na přestávky a doplnění tekutin a energie. Také při běhu byste měli mít vašeho psa plně pod kontrolou – ideální jsou speciání vodítka určená pro sport se psem.

Co budete potřebovat:

 

 

2.    Nordic walking

Velmi populární fitness aktivita, která kombinuje rychlou chůzi a rytmický pohyb horní poloviny těla a paží pomocí trekových hůlek. Protože hůlky zároveň poskytují podporu, je nordic walking oblíbený zejména u lidí, kteří chtějí být fit i ve vyšším věku. Také pro pejska není tempo tak náročné jako při běhu – jedná se vlastně o rychlou chůzi. Protože při nordic walkingu držíte v každé ruce hůlku, není možné mít pejska na klasickém vodítku. Naštěstí existují speciální handsfree vodítka.

Co budete potřebovat:

  • sportovní boty vhodné do lehkého terénu
  • trekové hůlky s hroty pro nordic walking
  • handsfree vodítko

 

 

 

 

3.    Turistika

Co může být krásnějšího než dlouhé výlety do přírody s vaším pejskem? Nezapomeňte do batohu přibalit také energetické krekry nebo pamlsky pro vašeho miláčka, láhev s vodou a cestovní misku. Při nepříznivém počasí potom stejně jako sobě můžete opatřit vašemu pejskovi pláštěnku nebo nepromokavou bundu.

Co budete potřebovat:

 

 

4.    Inline bruslení nebo skateboarding

Také jízdu na inline bruslích nebo skateboardu můžete provozovat společně s vaším psem, je ale třeba zvážit několik omezení. Předně musíte mít s bruslemi nebo skateboardem již zkušenosti, abyste bezpečně zvládli vlastní pohyb a ještě dokázali usměrňovat vašeho pejska. Samonavíjecí vodítka vám sice pomohou mít psa pod kontrolou, rozhodně však nelze tuto aktivitu doporučit, pokud váš pejsek není ukázněný nebo v místech, kde by mohlo dojít ke kolizím s jinými lidmi.

Co budete potřebovat:

5.    Psí spřežení

Do psího spřežení budete potřebovat hned několik pejsků vhodného plemene a pokud tedy nejste vášniví chovatelé s dobrodružnou povahou, nebude tohle pro vás. Tento jinak velmi zajímavý sport se dá provozovat celoročně – v zimě na saních nebo lyžích a v létě se speciálním vozíkem nebo koloběžkou.

Co budete potřebovat:

  • několik pejsků vhodného plemene
  • sáně nebo vozík na mushing